Skoči na glavno vsebino

ŠTIRI ČASTNE OMEMBE NA MEDNARODNEM LIKOVNEM NATEČAJU

Maj 22, 2023 | Dogodki

 

Na 51. Mednarodnem otroškem likovnem natečaju LIDICE 2023, ki poteka na Češkem, so naši štirje učenci prejeli častne omembe za svoja likovna dela: Adam Henigman in Tilen Lev Klemenčič, oba iz 5. b, Ela Zaplotnik iz 6. c in Kaya Hočevar iz 7. c. Tema natečaja je bil “PLES”, ki se lahko nanaša ne le na ples kot gibanje, temveč tudi na ples barv in oblik. Na natečaju so sodelovali otroci iz 83 držav, na natečaj je prispelo kar 16416 likovnih del, 127-im so podelili medalje, 1169-im pa častne omembe. Čestitke vsem nagrajencem za ta izjemen uspeh! Mentorica vsem učencem je učiteljica Helena Angelski.

Povezava na nagrajena dela iz Slovenije, kjer si lahko ogledate tudi izdelke naših učencev: https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/awards/foreign/#c-42

Dostopnost