Skoči na glavno vsebino

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK – DAN SLOVENSKE HRANE, 18. 11. 2022

Nov 14, 2022 | Dogodki

Tudi naša šola je vključena v vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, ki se izvaja kot eden izmed osrednjih dogodkov dneva slovenske hrane.

Letošnji tradicionalni zajtrk bo potekal v petek, 18. 11. 2022, pod sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!« in bo že dvanajsti po vrsti.

S projektom želimo učence spomniti, da je hrana, ki so jo pridelali in pripravili ljudje na naših kmetijah, v kmetijskih in živilskih podjetjih ter zadrugah, bolj sveža in okusnejša. Skratka, kakovostnejša od hrane, ki je pripeljana od daleč in ima za seboj na stotine ali celo na tisoče kilometrov. Hkrati si vzamemo čas za razmislek o načinu prehranjevanja, o tem, kašno hrano izbiramo ali pripravljamo ter kaj jemo.

Poleg zajtrka, ki bo sestavljen iz kruha, masla, medu, mleka in jabolka, bomo učencem pripravili tudi kosilo iz slovenskih tradicionalnih jedi.

Dostopnost