Skoči na glavno vsebino

LIKOVNA RAZSTAVA IN RAZMIŠLJANJA OB MEDNARODNEM DNEVU MIRU

Okt 14, 2022 | Dogodki

V 1. nadstropju stavbe na lokaciji Splitska je na ogled postavljena razstava, ki je nastala ob mednarodnem dnevu miru. Zavod APIS je v okviru evropskega leta mladih povabil mlade od 14 do 20 let starosti, da spregovorijo skozi različne umetniške oblike ustvarjanja o doživljanju miru in vojne. Ob mednarodnem dnevu miru smo se z učenci 9. d razreda, posameznimi učenci 9. a in 9. e ter učenci likovnega snovanja 3 udeležili čustveno obarvanega dogodka, pri katerem so s svojim programom sodelovali otroci iz Ukrajine in dijaki Gimnazije Poljane. Naši učenci so sodelovali z risbami o doživljanju miru in vojne ter zapisanimi mislimi. Nekateri od naših učencev so bili izbrani tudi za predstavitev na samem dogodku in so se res izkazali. Veseli in ponosni smo, da so tako aktivno pristopili k sodelovanju. Razstava del, risb in misli naših učencev in dijakov Gimnazije Poljane gostuje pri nas do 24. 10. 2022. Vljudno vabljeni na ogled!

Mentorici naših devetošolcev sta učiteljici Bernardka Avsenik in Helena Angelski.

 

 

Dostopnost