Skoči na glavno vsebino

PRIZNANJE ZA STRIP

Apr 14, 2021 | Dogodki

Naša učenka Maiia Mailova iz 9. c je prejela priznanje za svoj strip na uglednem stripovskem natečaju, ki ga vsako leto organizirata italijansko Združenje Viva Comix in revija Stripburger iz Ljubljane v okviru projekta ŽIVEL STRIP! ŽIVELA ANIMACIJA! 21. Med 311 prejetimi stripovskimi deli dijakov in učencev so bile po izboru strokovne žirije podeljene 4 glavne nagrade in 5 priznanj, tako da je to res krasen uspeh! Maiia je v stripu upodobila priredbo Jurčičeve Kozlovske sodbe. Poleg priznanja se bo lahko udeležila tudi stripovske delavnice s priznanim striparskim umetnikom Davidom Krančanom. Učenkini mentorici sta učiteljica Helena Angelski za likovni del in učiteljica Nataša Bavec za literarni del.

Razstavo nagrajenih del bo zaradi virusne situacije namesto v Trubarjevi hiši literature postavljena v Galeriji Kriva stena na stopnišču, ki vodi do uredništva revije Stripburger, na Metelkovi 6 (zvonec Forum). Na ogled bo od tega petka, 16. aprila 2020, od 16. ure dalje, pa vse do 2. maja 2021: ob torkih (10.00−14.00), četrtkih (16.00−20.00) in sobotah (11.00−15.00) vas bo pričakal eden od članov uredništva revije Stripburger.

Povezava na rezultate: https://www.zivelstrip.net/rezultati-natecaja-zivel-strip-zivela-animacija-2021/

Dostopnost