Skoči na glavno vsebino

ZLATO, SREBRNO IN DVE BRONASTI PRIZNANJI NA BIENALU OTROŠKE GRAFIKE

Nov 4, 2021 | Dogodki

Na 20. Bienalu otroške grafike Žalec, kjer sodelujejo učenci slovenski šol, so naši učenci dosegli res odličen uspeh! Na bienale smo poslali le 6 odtisov, med njimi je ena od učenk je prejela zlato (naslovna slika), ena srebrno, učenka in učenec pa vsak svoje bronasto priznanje za svoje grafične liste na temo “Odtisi drugačnega časa”. Vsi učenci so iz 8. e razreda. Sicer pa je na natečaj prispelo 800 grafičnih listov iz 72 šol in vrtca – med njimi je strokovna komisija izbrala 356 grafičnih del za razstavo, podelila je 10 zlatih priznanj, 35 srebrnih, ostalim razstavljalcem pa bronasta priznanja. Naši učenci so ustvarjali v tehniki dvobarvnega tiska, ki je med bolj zahtevnimi likovnimi tehnikami. Pri tem velja omeniti, da so grafike ustvarjali v precej nehvaležnih pogojih spomladi ob koncu šolskega leta, ko smo likovne prostore na lokaciji Splitska pakirali in pospravljali za selitev, kar je še dodatno otežilo našo prostorsko stisko v že tako majhni likovni učilnici. Ob čestitkah za priznanja gredo zato pohvale tudi vsem učencem 8. e razreda, saj so le s skupnim sodelovanjem ustvarili kvalitetno serijo odtisov, med katerimi smo lahko izbrali najbolj uspele. Mentorica učencem je učiteljica Helena Angelski.

Dostopnost