Skoči na glavno vsebino

Uvrstitev na mednarodni grafični bienale na Poljskem

Jun 23, 2021 | Dogodki

Naša učenka iz 9. c je dosegla krasen uspeh na likovnem natečaju na Poljskem. Gre za 4. Mednarodni grafični bienale malega formata Med belo in črno – miti in legende iz globokih morij in oceanov, na katerem so sodelovali mladi od 12 do 25 let iz 20 držav. Strokovna žirija je med 766 grafičnimi deli podelila 15 nagrad, 17 častnih omemb, 77 del pa je uvrstila na razstavo. Učenkino likovno delo je prišlo v izbor za razstavo, in sicer kot edino iz Slovenije. Za ta natečaj so nekateri učenci delali še dodatno v času dela na daljavo, šlo pa je za kar zahtevno tehniko dvobarvnega tiska, tako da je od učencev to zahtevalo še posebej veliko truda, razumevanja in delo na šolskem dvorišču v zimskem času, ker nismo smeli v šolske prostore. Mentorica učenki je učiteljica Helena Angelski.

Povezava na rezultate: https://mdk.rybnik.pl/wp-content/uploads/2021/06/IV-_biennale_miedzy_czernia_a_biela_wyniki.pdf

Dostopnost