Skoči na glavno vsebino

OŠ KOLEZIJA IMA DRŽAVNEGA PRVAKA V POSPEŠENEM ŠAHU

Jan 17, 2020 | Dogodki

Novembra je na OŠ Nove Jarše potekalo posamično osnovnošolsko šahovsko prvenstvo Ljubljane 2019/2020. Na turnirju je med fanti v kategoriji do 12 let nastopilo 53 tekmovalcev, med njimi tudi štirje učenci naše šole: Vito Šolmajer, Bor Šefman, Marko Bursač in Matic Lavrenčič. Vsi štirje so se borili v kategoriji do 12 let. Bor Šefman se je s tremi zmagami in enim remijem uvrstil na 24. mesto, Vito Šolmajer in Marko Bursač sta se s po štirimi zmagami uvrstila na 21. in 18. mesto, medtem ko je Matic Lavrenčič s šestimi zmagami in enim remijem ostal nepremagan ter prepričljivo osvojil prvo mesto.

Svojo odlično šahovsko pripravljenost je Matic Lavrenčič medtem potrdil na dveh mednarodnih turnirjih: na Otočcu je decembra zmagal v kategoriji do 1800 rejtinga, v Rabcu na Hrvaškem pa je prav tako zmagal – tokrat že v kategoriji do 2000 rejtinga. 12. januarja pa je v Kozjem potekalo osnovnošolsko državno prvenstvo v pospešenem šahu. Matic Lavrenčič je igral v kategoriji do 12 let in prepričljivo zmagal! Nadigral je 8 nasprotnikov, le z enim je remiziral ter tako izjemno prepričljivo osvojil naziv državnega prvaka v pospešenem šahu do 12 let.

no images were found

Dostopnost